Tema Grafik den 15 september 2014

På tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, Ulrica Hydman-Vallien, Bert Håge Häverö, Lennart Jirlow, Einar Jolin, Lage Lindell, Lena A Linderholm, Bengt Lindström, Pierre Olofsson, Olle Olsson Hagalund, Karl Axel Pehrson, Madeleine Pyk, Roland Svensson, Théo Tobiasse, Victor Vasarely, Philip von Schantz, Sven X-et Erixson och Anders Zorn med flera.

Visning: fredag 12/9, lördag 13/9, söndag 14/9 och måndag 15/9, klockan 11 - 16

  • Order by

  • 2059 ETCHING
    Sold: SEK 8800

    Sold den 15 september 2014
  • 2200 ETCHING
    Sold: SEK 5400

    Sold den 15 september 2014
  • 2022 ETCHING
    Sold: SEK 20000

    Sold den 15 september 2014
  • 2047 ETCHING (F)
    Sold: SEK 5600

    Sold den 15 september 2014
  • 2057 ETCHING
    Sold: SEK 700

    Sold den 15 september 2014
  • 2018 ETCHING (F)
    Bengt Böckman (1926-2014), 137/199, motivet: 44x40,
    Sold: SEK 350

    Sold den 15 september 2014
  • 2055 ETCHING (F)
    Sold: SEK 250

    Sold den 15 september 2014
  • 2044 ETCHING (F)
    Sold: SEK 350

    Sold den 15 september 2014
  • 2002 ETCHING
    Sold: SEK 350

    Sold den 15 september 2014
  • 5236 ETCHING
    Sold: SEK 450

    Sold den 15 september 2014
  • 2004 ETCHING
    Sold: SEK 100

    Sold den 15 september 2014
  • 2005 ETCHING
    Sold: SEK 500

    Sold den 15 september 2014
  • 2008 ETCHINGS
    Sold: SEK 300

    Sold den 15 september 2014
  • 2090 ETCHINGS (F)
    Sold: SEK 700

    Sold den 15 september 2014
  • 8506 ETCHINGS
    Sold: SEK 1900

    Sold den 15 september 2014
  • 2151 LITOGRAPH
    Sold: SEK 400

    Sold den 15 september 2014
  • 2167 LITOGRAPH (F)
    Olle Kåks (1941-2003), Pt, composition, 74 x 54,
    Sold: SEK 700

    Sold den 15 september 2014
  • 2093 LITOGRAPH
    Sold: SEK 600

    Sold den 15 september 2014